Využívame maximálnu personalizáciu založenú na najmodernejších medicínskych technológiách a vedeckých poznatkoch. Aby sme mohli preventívne terapeutické postupy ušiť na mieru pacienta, použijeme prístupy precíznej medicíny.
MUDr. Allan Böhm, PhD, MBA, FESC, FJCS pracuje na Oddelení akútnej kardiológie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb a vyučuje na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a študuje klinický výskum na Oxfordskej univerzite. Okrem klinickej medicíny sa venuje aj výskumu v oblasti kardiovaskulárnej prevencie, trombóz, arytmií a umelej inteligencie, za ktorý získal viaceré medzinárodné ocenenia. V roku 2015 založil biomedicínsku organizáciu Premedix Academy. V roku 2017 bol Európskou kardiologickou spoločnosťou oslovený, aby spoluzaložil Komisiu pre digitálnu medicínu, vďaka ktorej objavil prvé zárodky precíznej medicíny vo svete. Vzápätí túto formu medicíny priniesol aj na Slovensko, a tak vznikla Premedix Clinic. V roku 2020 bol Dr. Böhm zvolený do predsedníctva Európskej kardiologickej spoločnosti ako vôbec prvý Slovák a zároveň sa stal historicky najmladším členom tejto najväčšej kardiologickej spoločnosti na svete.
MUDr. TOMÁŠ PAVLÍK
Kardiológ
MUDr. Tomáš Pavlík vyštudoval lekársku fakultu Univerzity Komenského. Momentálne pracuje ako atestovaný lekár na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Špecializuje sa na echokardiografické vyšetrenie, vrátane transezofageálneho (TEE) a 3D ECHA.
MUDr. MARIÁN ŠTRBÁK
Endokrinológ
MUDr. Marián Štrbák absolvoval štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2010. Pracuje v Univerzitnej nemocnici s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave. Špecializačné štúdium v odbore endokrinológia ukončil v roku 2016. Je členom Slovenskej endokrinologickej spoločnosti a Európskej endokrinologickej spoločnosti (The European Society of Endocrinology). Zúčastnil sa na viacerých postgraduálnych kurzoch v klinickej endokrinológii v zahraničí. Špecializuje sa najmä na ochorenia štítnej žlazy, prištítnych teliesok a nadobličiek.
MUDr. ADELA PENESOVÁ, PhD.
Výživový poradca
MUDr. ADELA PENESOVÁ, PhD.
je popredná slovenská lekárka, vedkyňa, spoluzakladateľka a prezidentka Slovenskej asociácie pre výživu a prevenciu (SAVP). Študovala na LF UK, kde v r. 2006 obhájila PhD. Pôsobila 2,5 roka v National Institute of Health (NIH) v sekcii pre výskum obezity a diabetu. Je členkou odborných a vedeckých spoločností (European Association of Preventive Cardiology (EAPC), Slovenskej diabetologickej, obezitologickej, endokrinologickej spoločnosti). Je vysokoškolská lektorka patologickej fyziológie na LF, pracuje v Biomedicínskom centre SAV. Je autorkou alebo spoluautorkou viac ako 64 odborných publikácií. Taktiež je odbornou garantkou slovenského nutričného softvéru PLANEAT a venuje sa popularizácii vedy a zdravého životného štýlu.
MUDr. IGOR STRAKA, PhD.
Neurológ
MUDr. Igor Straka, PhD. pracuje na II. neurologickej klinike LF UK a UNB v Bratislave, je odborným asistentom na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Odborne a výskumne sa venuje problematike extrapyramídovým ochoreniam (najmä Parkinsonovej chorobe a príbuzným ochoreniam, vrátane pokročilých metód liečby).
MUDr. ALICE MARTINKOVIČOVÁ, PhD.
Neurológ
MUDr. Alice Martinkovičová, PhD. pracuje na II. neurologickej klinike LFUK a UN Bratislava, je taktiež odbornou asistentkou na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V rámci odboru sa venuje špeciálne problematike extrapyramídových ochorení, najmä pacientom s Parkinsonovou chorobou, pokročilým formám liečby tohto ochorenia a tiež výskumu v tejto oblasti.
MUDr. JANA ŠVANTNEROVÁ
Neurológ
MUDr. Jana Švantnerová absolvovala štúdium Všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2017. Po ukončení vysokoškolského štúdia pracovala ako lekárka na II. neurologickej klinike LFUK a UN v Bratislave, kde dosiahla špecializáciu v odbore neurológia. V rámci vysokoškolského štúdia 3. stupňa v odbore neurológia na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave sa venuje výskumu genetiky extrapyramídových ochorení v spolupráci s výskumným pracoviskom Helmholtz Zentrum v Mníchove.
MUDr. SIMONA ŠPESOVÁ
Rádiológ
MUDr. Simona Špesová absolvovala štúdium Všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2012. Po ukončení vysokoškolského štúdia pracovala krátky čas na rádiologickom oddelení Národného ústavu detských chorôb v Bratislave, kde sa zaoberala diagnostikou ochorení pacientov do 18. roku života.
Následne v roku 2013 nastúpila na pozíciu lekár - rádiodiagnostik na Rádiologické oddelenie Národného onkologického ústavu v Bratislave, kde pracuje až do súčasnosti.
V roku 2018 ukončila päťročné špecializačné štúdium v odbore rádiológia.
Počas svojej dlhoročnej praxe sa špecializuje v odbore onkorádiologie, kde sa zameriava na diferenciálnu diagnostiku prevažne onkologických ochorení a úzko spolupracuje v multidisciplinárnom tíme odborníkov z oblasti chirurgie, onkológie a rádioterapie.
Jej každodennou pracovnou náplňou je vyhodnocovanie vyšetrení s využitím širokého spektra diagnostických zobrazovacích metód, ako sú RTG vyšetrenia (skiagrafia, skiaskopia), ultrazvukové vyšetrenia rôznych orgánových systémov, vyšetrenia počítačovou tomografiou a magnetickou rezonanciou. Taktiež sa venuje mamodiagnostike na špecializovanom koncovom pracovisku, zameranom na mamografické a sonografické vyšetrenia prsníkov, vyšetrenia prsníkov magnetickou rezonanciou a intervenčné výkony prsníkových lézií.
MUDr. MAREK MAKOVNÍK
Rádiológ
MUDr. Marek Makovník pracuje ako atestovaný lekár v špecializačnom odbore diagnostická a intervenčná rádiológia na oddelení Rádiológie Národného onkologického ústavu v Bratislave, kde sa špecializuje predovšetkým na onkorádiológiu so zameraním na diferenciálnu diagnostiku pomocou vyšetrovacích modalít ako sú RTG (skagrafia, skiaskopia), ultrazvuk (ako aj histologizácia patologických lézií pomocou ultrazvukovej navigácie), mammografia, počítačová tomografia (ako aj histologizácia patologických lézií pomocou CT navigácie) a magnetická rezonancia a liečbu onkologických ochorení mini-invazívnymi výkonmi, ktoré poskytuje intervenčná rádiológia (rádiofrekvenčná ablácia, mikrovlnná ablácia, kryoablácia). Vo svojej praxi je súčasťou multidisciplinárneho tímu odborníkov z oblasti chirurgie, onkológie a rádioterapie. Zároveň je ako hlavný rádiológ súčasťou viacerých klinických skúšaní, ktoré sú zamerané na liečbu rezistentných onkologických ochorení.
MUDr. VILIAM LAUKO
Hematológ
MUDr. Viliam Lauko absolvoval štúdium Všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po skončení štúdia pracoval ako lekár na Internom oddelení FNsP Trnava, kde dosiahol špecializáciu v odbore interné lekárstvo prvého stupňa. Od roku 1999 pracoval na Hematologicko-transfuziologickom oddelení FNsP sv. Cyrila a Metoda v Bratislave, kde v r. 2002 získal špecializáciu v odbore hematológia a transfuziológia. Od r. 2007 pracuje na Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave na OLM – Pracovisku hematológie a transfuziológie, kde sa zameriava najmä na problematiku porúch hemostázy u pacientov so srdcovými a cievnymi ochoreniami. V rámci tejto oblasti sa špeciálne venuje zriedkavému ochoreniu heparínom indukovanej trombocytopénii a tiež problematike monitorovania účinnosti protidoštičkovej liečby.
MUDr. JERGUŠ KOCOUR
Plastická chirurgia ruky
MUDr. Jerguš Kocour vyštudoval Lekársku fakultu na Univerzite Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia sa zamestnal na Oddelení chirurgie ruky, kde nabral bohaté skúsenosti v danom obore. V roku 2021 atestoval v odbore plastická a rekonštrukčná chirurgia. Primárne sa venuje problematike chirurgie ruky, rekonštrukčnej chirurgie vrátane rozsiahlych replantačných výkonov. Cieľom je navrátiť pacientovi plnú funkčnosť končatiny a zlepšenie kvality života aj pri tých najťažších ochoreniach a poškodeniach ruky.
MUDr. DIANA ŠEVČÍKOVÁ
Interná medicína
MUDr.Diana Ševčíková, vyštudovala LF UK v Bratislave. Bohaté praktické skúsenosti nadobudla počas práce na lôžkovom internom oddelení v Trnave, kde získala aj atestáciu z interného lekárstva. Pracovala na všetkých jeho zložkách - bežnom oddelení, metabolickej aj koronárnej jednotke, aj centrálnom príjme. V posledných rokoch sa zameriava na pacientov s chorobami tráviaceho traktu, funkčné poruchy, celiakiu aj histamínovú intoleranciu.